شبکه سلامت باشید دیروز،امروز،فردا بروز زلال احکام />
<area shape= زلال سخن iribtv irib زلال سخن هفت 90 گلخانه گلبرگ بهونه سمت خدا آوا و نوا
290 ساعت برنامه در ششمین طرح بزرگ قرآنی تولید و پخش شده ا نسخه PDF چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
04 شهریور 1391

290 ساعت برنامه در ششمین طرح بزرگ قرآنی تولید و پخش شده است
در ارتباط با طرح بزرگ قرانی 1446 و با محوریت حفظ جزء سی ام قران کرمی 290 ساعت برنامه تولید و از شبکه های سیما پخش شده است.
به گزارش روابط عمومی سیما ؛ دکتر علی دارابی معاون رئیس صداوسیما در امور سیما اهم فعالیت¬های ششمین طرح بزرگ قرانی با محوریت حفظ جزء سی ام قران کریم را تشریح کرد.
دکتر دارابی اظهار داشت : همکاران ما در ستادهای محتوایی، روابط عمومی، اجرایی و پشتیبانی بیش از 70 روز تلاش کردند تا این برنامه در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قران کریم به نحو احسن انجام پذیرد.
معاون رئیس صداوسیما در امور سیما، تولید و پخش بالغ بر 17000دقیقه برنامه قرانی را نشانه تعامل تمامی شبکه ها در این طرح عظیم دانست و افزود : هریک از شبکه¬ها سهمی از این تولیدات را بر عهده داشته اند
به طوری که شبکه های یک تا پنج به ترتیب 1500 ، 1200 ، 900 ، 1800 و 1200 دقیقه برنامه تولید و
پخش کرده اند.
وی اضافه کرد: شبکه جام جم و رادیو قران نیز بیش از 900 دقیقه برنامه تولید کرده¬اند . البته بیشترین میزان
برنامه ¬سازی را شبکه قران و معارف سیما یعنی بیش از 9000 دقیقه بر عهده داشت.
دکتر دارابی در ادامه افزود: شبکه¬های تلویزیونی همچنین با بهره¬گیری از اساتید و کارشناسان مجرب قرآنی، اقدام به پخش برنامه¬های آموزشی روخوانی، فصیح خوانی، حفظ و شیوه¬های آن و تفسیر پیام های جزء 30 کردند.
وی اطلاع رسانی دقیق و به موقع را از مهمترین ویژگی¬های طرح بزرگ قرانی 1446 دانست و اضافه کرد: خبررسانی به وسیله رسانه های مختلف ، پخش تیزرهای تبلیغاتی، زیر نویس و پاسخ به سوالات پیامکی مخاطبان بسیاری را مجذوب این طرح کرد. همچنین در کنار برپایی استودیوهای اصلی شبکه قران در بوستان ها و فضاهای عمومی شهر تهران، استودیوهای موازی نیز ایجاد شد تا برنامه با سهولت و سرعت بیشتری تهیه و پخش شود.
معاون رئیس رسانه ملی در امور سیما، از فعالیت استودیوهای مستقر در مراکز صداوسیمای استانها، راه اندازی سامانه پیام کوتاه و وب سایت در اطلاع رسانی به موقع اخبار طرح قرانی 1446 خبر داد و گفت: همکاری رسانه¬های مختلف از جمله مطبوعات و برخی پایگاههای خبری در اطلاع¬رسانی این طرح قابل تقدیر است.
دکتر دارابی از حضور بیش از 4 میلیون و ششصد هزار نفر در این طرح خبر داد و افزود : در طرح 1446 نسبت به سال گذشته در بخش حفظ حضوری و مسابقه کتبی 100  درصد افزایش مخاطب داشته¬ایم.
دکتر دارابی در پایان یادآور شد که مراسم اختتامیه طرح بزرگ قرانی 1446 بیست و سوم مرداد ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد و در این مراسم به قید قرعه به تعداد 1446 نفر کمک هزینه عمره مفرده، 1446 نفر کمک هزینه عتبات عالیات و 1446 نفر کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به برندگان طرح اهدا شد.

 
< بعد   قبل >

آهنگ تیتراژ سریال های شبکه سه

  

©Islamic Republic of Iran Broadcasting Website 2011
پست الکترونیکی :Email:Sima3@Irib.ir